fbpx

Czy wiesz, że umiejętność żonglowania wpływa pozytywnie na pracę mózgu?
Ma to znakomite przełożenie na umiejętność uczenia się, szybkiego czytania i szybkość opanowywania wielu kompetencji przydatnych w szkole i w życiu.

Żonglowanie kojarzy nam się zazwyczaj z rozrywką i zabawą. Wiele osób widząc w ruchu kilka piłeczek jednocześnie ma przed oczami magika:-) Nie mamy często jednak pojęcia, jak wiele rewelacyjnych zalet żonglowania może przydać się naszemu dziecku i ułatwić mu naukę w szkole.

Badania na Uniwersytecie w Regensburgu potwierdziły, że żonglowanie pozytywnie wpływa na nasz mózg, a dokładnie dzięki tej umiejętności zwiększa się liczba neuronów w mózgu. Co za tym idzie? WIęcej neuronów to szybsza nauka, a dzięki stymulowaniu kory wzrokowej podczas żonglowania potrafimy również opanować lepiej umiejętność szybkiego czytania.

Dobra zabawa z piłeczkami to również rewelacyjny sposób na odprężenie umysłu dziecka podczas nauki oraz naukę skupienia na jednej czynności.

Zalety żonglowania są tak dobre dla mózgu, że niektóre prywatne szkoły w Polsce i za granicą decydują się na naukę tej umiejętności u wszystkich uczniów.

Trenerzy Akademii Młodego Umysłu pokazują dzieciom, w jaki sposób nauczyć się żonglowania tak, aby nowa umiejętność przynosiła efekty w postaci szybszego przyswajania wiedzy, ale także relaksowała oraz podnosiła zdolność koncentracji.
Nasi uczniowie potrafią żonglować już po kilku zajęciach, a niektórym z nich udało się opanować tę umiejętność już na pierwszej lekcji 🙂 wow!

No więc piłeczki w ruch i zabieramy się za żonglowanie 🙂

CHCESZ ZAPISAĆ SWOJE DZIECKO?

Podaj swój e-mail i imię, aby otrzymać więcej informacji.

Zgoda RODO / GDPR

Sukces!