fbpx

„Rzeczą ważniejszą od wiedzy jest wyobraźnia”- ten cytat Alberta Einsteina mocno wpisuje się w misję naszej Akademii Młodego Umysłu!
Kreatywne ćwiczenia są równie ważne, jak nauka. Mało tego! Kreatywność wpływa w dużym stopniu na tempo przyswajania wiedzy.
W jaki sposób?
Podczas nauki często potrzebujemy zapamiętać wiele informacji. Dużym wyzwaniem dla dzieci jest przeważnie zapamiętanie tego, co ważne. Przeważnie czynnikiem spowalniającym tempo uczenia się jest brak umiejętności właśnie samodzielnej nauki.
Co robić?
Pokaż dziecku możliwości kreatywnego zapamiętywania nowych informacji, najlepiej poprzez zabawę. Możesz wykorzystać do tego metody skojarzeniowe czy kolorowe mapy myśli. Nie od dziś wiemy, że nauka przez zabawę jest jedną z najlepszych i najbardziej skutecznych metod nauczania, a dla rodzica ogromnie ważnym aspektem jest to, aby dziecko potrafiło i lubiło się uczyć nie tylko na początku przygody z edukacją.
W Akademii Młodego Umysłu pokazujemy dzieciom, jak w kreatywny sposób zapamiętywać nowe informacje i mieć przy tym jeszcze dużo zabawy:-)
Wkraczamy w nowy rok szkolny z kreatywnym podejściem do nauki

CHCESZ ZAPISAĆ SWOJE DZIECKO?

Podaj swój e-mail i imię, aby otrzymać więcej informacji.

Zgoda RODO / GDPR

Sukces!