Co ma żonglowanie do rozwoju dziecka?

Czy wiesz, że umiejętność żonglowania wpływa pozytywnie na pracę mózgu?
Ma to znakomite przełożenie na umiejętność uczenia się, szybkiego czytania i szybkość opanowywania wielu kompetencji przydatnych w szkole i w życiu.

Żonglowanie kojarzy nam się zazwyczaj z rozrywką i zabawą. Wiele osób widząc w ruchu kilka piłeczek jednocześnie ma przed oczami magika:-) Nie mamy często jednak pojęcia, jak wiele rewelacyjnych zalet żonglowania może przydać się naszemu dziecku i ułatwić mu naukę w szkole.

Badania na Uniwersytecie w Regensburgu potwierdziły, że żonglowanie pozytywnie wpływa na nasz mózg, a dokładnie dzięki tej umiejętności zwiększa się liczba neuronów w mózgu. Co za tym idzie? Więcej neuronów to szybsza nauka, a dzięki stymulowaniu kory wzrokowej podczas żonglowania potrafimy również opanować lepiej umiejętność szybkiego czytania.

Dobra zabawa z piłeczkami to również rewelacyjny sposób na odprężenie umysłu dziecka podczas nauki oraz naukę skupienia na jednej czynności.

Zalety żonglowania są tak dobre dla mózgu, że niektóre prywatne szkoły w Polsce i za granicą decydują się na naukę tej umiejętności u wszystkich uczniów.

Trenerzy Akademii Młodego Umysłu pokazują dzieciom, w jaki sposób nauczyć się żonglowania tak, aby nowa umiejętność przynosiła efekty w postaci szybszego przyswajania wiedzy, ale także relaksowała oraz podnosiła zdolność koncentracji.
Nasi uczniowie potrafią żonglować już po kilku zajęciach, a niektórym z nich udało się opanować tę umiejętność już na pierwszej lekcji 🙂 wow!

No więc piłeczki w ruch i zabieramy się za żonglowanie 🙂

Czytaj kolejne

Nasze lokalizacje

Nasze placówki zlokalizowane są w Warszawie na Bemowie i Mokotowie.
Uczymy na terenie szkoły lub blisko niej. Dzieci z klas 0-3 odbieramy ze świetlicy, a po zajęciach odprowadzamy.
Zajęcia odbywają się rano i po południu w zależności od planu lekcji szkolnych dzieci.

1

Warszawa
Telefon: +48 793-503-303
E-mail: a.antosik@akademiamlodegoumyslu.pl

2

Gdańsk:
Telefon: +48 661-162-288
E-mail: k.pirog@akademiamlodegoumyslu.pl

LKC

Dowiedz się więcej o tym, jak uczymy!

Sprawdź

Zarezerwuj miejsce dla swojego dziecka

Już dzisiaj zapisz swoje dziecko na kurs językowy w Akademii Młodego Umysłu!